UCUZ + EKONOMİK + İSKONTOLU DERHAL TESLİM ÜRÜNLER
VERİMLİ İŞ GÜCÜ MAKİNALARI
&
ENERJİ TASARRUFU DONANIMLARI
<<<<< GERİ - ANA SAYFA

ŞEFFAF PVC ŞERİT PERDELERİN ÜLKEMİZDEKİ TARİHÇESİ

TTÜRKİYEDE ŞEFFAF PVC ŞERİT PERDELER VE KAPILAR Arbomeks İLE BAŞLADI

Türkiye'de "Şeffaf Pvc" den mamul kapıların ve perdelerin ilk üretimi 1977 yılında Arbomeks 'nin kurucusu Atilla Bozoğlu gerçekleştirmiştir.

Bundan 35 yıl öncesinin ticari yaşamı ve imkanları doğrultusunda "İTHALAT” yapmak mümkün değildi. Hatta teklif mektuplarının daktilo ile yazılıp posta yoluyla gönderildiği ve en teknolojik yazışmaların “TELEX” ile yapıldığı yıllarda imkansızdı. Bu nedenle Atilla Bozoğlu’nun uzun uğraşları ve denemeleri sonucunda ilk “YERLİ ŞEFFAF PVC PLAKA”Tek Plastik firmasının tesislerinde üretildi.

Böylece Türkiye’nin ilk “ŞEFFAF PVC PLAKALI ÇARPMA KAPSI” 1977 yılında Arbomeks tarafından “WYATT İLAÇ SANAYİ” firmasına takıldı.

Bu başarının ardından “ŞEFFAF PVC ŞERİT” üretme çabalarına girişildi.1978 yılında Türkiye’nin ilk “ŞEFFAF PVC ŞERİT KAPISI” Arbomeks tarafından “DEMİRDÖKÜM FABRİKASINA” takıldı. Takip eden yıllarda ülkemizin gelişimine paralel olarak, ithalat rejiminin değişmesiyle birlikte Arbomeks , İngiliz firması “POLASTRİP” ürünü İlk ithal şeffaf pvc şeritleri ve şerit kapıları piyasaya sürdü. Yerli olarak 32 cm eninde üretilen şeffaf pvc şeritler bu yıldan sonra uluslar arası 30 cm şerit eni standardına kavuştu. Ancak bu yeni ölçünün müşteriye kabul ettirilmesi bile birkaç yıl sürdü."

Ürün yelpazesini bu gün bilinen tüm şeffaf , yarı şeffaf , renkli pvc şerit ve plakalarla genişleten Arbomeks aynı zamanda “bindirme payı” denilen ölçüleri de oluşturdu. Uzun yıllar şeffaf pvc şerit kapıların “konstrüksiyon sistemleri” Arbomeks nin kendi buluşu ve üretimi olan “borulu-kelepçeli” sistem olarak kullanılmıştır.

Ürünlerinde kaliteyi arttırmayı her zaman hedef edinmiş olan Arbomeks , Fransız EXTRUFLEX firması ürünlerini ülkemize getirmiş ve uzun yıllar tek temsilcisi olmuştur. Bu yılların ardından Arbomeks dünyada şeffaf pvc şerit kapıların mucidi olan Alman KAUTEX firması ile çalışmaya başlamış ve ürün yelpazesini geliştirmiştir. Kautex firmasının el değiştirmesi ve ürün kalitesinin Arbomeks standartlarını karşılamaması neticesinde 2000 li yılların başında temsilciliğimiz sonlandırılmıştır.

Bu gün, 2012 yılına gelindiğinde Arbomeks tarafından Türkiye’ye kazandırılan “Şeffaf Pvc Şerit Kapılar ve Perdeler” başta olma üzere “Şeffaf Pvc Plakalar ve Çarpma Kapılar” endüstrisi, yine Arbomeks nin kalite standartları ve hizmet anlayışı doğrultusunda gelişmektedir.

Arbomeks siz değerli müşterilerimize ”Dünya Standartlarına Uygunluğunu” akredite ( onaylı ) belgeleriyle ortaya koyan, İngiliz SAFETY SCREENS firmasının ürünü Şeffaf Pvc Şeritlerden ve Şeffaf Pvc Plakalardan üretilen Şerit perde ve kapılar, çarma kapılar ve endüstriyel iş güvenliği perdelerini sunmaktadır.

35 yıllık tecrübemiz ile ülkemize kazandırdığımız bu endüstriden ötürü gururluyuz. Enerji tasarrufu, iş güvenliği ve hijyen konularında yaptığımız katlılardan kıvançlıyız. Son söz olarak Gerçek kalite ve tecrübe arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

35 yıldır tek isimle, Arbomeks …

 


<<<<<<< GERİ
ANA SAYFA
İLERİ >>>>>>
ŞERİT PERDE KULLANIM AVANTAJLARI